Zpráva o činnosti družstva v roce 2012

Zpráva o činnosti družstva v roce 2012

V sezóně 2012 se Kunčické „céčko“ zúčastnilo 24 závodů po celých Východních Čechách. Letos jsme chtěli proklouznou mezi špičku týmů z okresu, což se nám nakonec snad i povedlo. Hlavní prioritou pro nás byl dobrý výsledek v okresní lize.  Účastnili jsme se i všech závodů Východočeské Hasičské Ligy, kam jsme jezdili získávat zkušenosti a někdy i překvapit.

Sezónu odstartovala Okrsková soutěž na Orlici. Zde jsme obsadili celkové druhé místo za Kunčickým „béčkem“.

Východočeská hasičská liga

Ligovou sezónu jsme započali na západ od nás ve Stračově. Obsadili jsme patnácté místo s časem lehce pod 20 vteřin. Následovala domácí soutěž, kde jsme předvedli poměrně dobrý pokus v čase 18,60, který stačil na deváté místo. Odvedenou práci v zimní přestávce a v jarním období jsme naplno ukázali v Trnově, kde jsme si zlepšili své osobní maximum na 3B sklopky na čas 18,08 (LP 17,70). Jediný neplatný pokus letošní sezóny jsme „předvedli“ v Horní Radechové. Dále Myštěves 18,63; Roudnice 19,14. Spojená soutěž s VCÚ v Bystřeci byla pro nás velkým impulzem k tvrdším tréninkům a snaze. Na levém terči jsme zaznamenali čas 16,88!! Ovšem na pravém terči téměř dvouvteřinový prostřik a čas 18,45. Dále jsme předváděli konstantní útoky mezi 18-19 vteřinou. Velichovky 18,33; Lhota za Červeným Kostelcem 18,66; ovšem ve Velkém Třebešově jsme zaběhli jeden z našich TOP výkonů a za krásný čas 17,51 jsme brali sedmé místo. Následoval závěrečný víkend Pšánky, Častlovice. V Pšánkách jsme zaběhli čas 18,19 a brali patnácté místo. V druhém pokuse se nám sice podařilo srazit terč na levé straně v parádním  čase 16,70, ale vpravo prostřik pomalu deset vteřin zhatil pomyšlení na dobré umístění. Poslední závod VČHL se nám nepovedl a po chybě na koši a tudíš pomalé vodě jsme dosáhli mizerného času 20,26 a šestnácté místo.

Velká cena ústeckoorlicka

Začátek sezóny probíhal na naše neoblíbené nástřikové terče, kde jsme časomíru na soutěži v Horním Třešňovci po problémech zastavili až v čase 27,90 a obsadili třinácté místo, v Černovírě se opět nedařilo a s časem 24,87 jsme předvedli opravdu nepovedený start do ligy. Již zmiňovaný spojený závod VCÚ a VČHL v Bystřeci jsme obsadily deváté místo. Dolní Třešňovec zase ty nástřiky, čas pomalu k minutě a  dvacáté místo. Po prvních třech závodech jsme byli v tabulce na desátém místě a vypadlo to s námi opravdu bledě. Na soutěži v Červené jsme se konečně nakopli a předvedli, alespoň průměrný útok v čase 18,45 který nám přinesl body za šesté místo. Hned na další soutěži VCÚ v Mladkově, jakoby spadl blesk z čistého nebe. Podařilo se nám s vypůjčeným proudařem od kluků z béčka (tímto děkujeme) překonat svůj osobní rekord na 3B sklopky o více jak vteřinu z 18,08 na 16,99! V Mladkově se nám vydařili oba dva pokusy,při prvním kole se časomíra zastavila na krásných 17,13. V České Třebové opět propadák a čas 20,51. Následoval závod na Orlici 18,36 a Brandýs nad Orlicí 18,49. Vydařený závod proběhl v Lanškrouně kde sme obsadili 2. místo s časem 17,52. Po získání seběvědomí jsme jeli na závody do Lanšperka, kde jsme hned prvním pokusem v čase 14,73 přepsali další rekord VCÚ tentokrát na 2B sklopky (který dosud drželo kunčické béčko) a zařadili se na průběžné třetí místo průběžné tabulky. Do posledního závodu VCÚ jsme byli o pár bodů před kluky z Orlice a tak nás čekala velká bitva o 3. místo.  V Nekoři jsme si naposledy v sezoně vylepšili osobáček u nástřikových terčů na 21,20 a skolčili na druhém místě. Ve Velké ceně ústeckoorlicka jsme tedy obsadili krásné a především vybojované třetí místo. Samozřejmě musíme poděkovat všem klukům z Letohradska, kteří za nás v letošní sezóně nastoupili.

Ostatní

Na závěr sezóny sme byli na Ligových dozvukách v Letohradě, kde se nám podařilo vybojovat 3. Místo s časy (18,02-17,94-17,90-17,37 a 17,33), Před námi obsadili 2. místo SDH Bystřec a 1. místo loňský extraligový vítěz SDH Lavičky. Vydařený konec sezony. I přesto , že to ze začátku nevypadalo na vydařenou sezónu, tak nakonec se vydařila a to tak, že jsme velmi spokojení.